База знань

Ласкаво просимо до Бази знань від Wiki Spirit Nature! Тут ви знайдете структуровану колекцію статей, присвячених темам, пов'язаним з природою, духовними практиками, зв’язком людини з довкіллям та древніми і сучасними знаннями про здоров'я, організм людини та його таємниці в духовному і фізичному плані. Кожна стаття містить короткий опис та посилання на повний текст, щоб ви могли легко знайти потрібну інформацію. Поліпшення якості життя та здоров'я, лікувальні властивості рослин, грибів та дари природи для людини, прагнення розкрити свій природний потенціал та пізнати свої духовні глибили об'єднавшись з силою природи — це те, куди ми прямуємо згідно свого покликання.

Статті за жовтень 2024

Центральний орган імунної системи! Або, чому ви не знали про його існування?

17 жовтня 2024

Функції, котрі виконує цей орган були з’ясовані лише декілька десятиліть назад, що призвело до того, що на сьогоднішній день - це найменш вивчений орган.

Читати повну статтю

***

Мучниця та її цілюща дія на органи сечовидільної системи.

16 жовтня 2024

В народі вважається, що жодна хвороба пов'язана з нирками, сечовим міхуром, особливо запалення нирок, камені в них та сечовому міхурі, особливо при кривавій сечі, неможливо лікувати без листків мучниці.

Читати повну статтю

***

Різноманітне побутово-лікувальне використання вівса в народі

17 жовтня 2024

Відомий культурний злак. З лікувальною метою народ вживає зерно вівса, крупи, борошно та солому. Крупи та борошно вживаються як поживний дієтичний продукт, а солома як лікувальний засіб.

Читати повну статтю

***

Що таке спазм судин і як його лікувати?

17 жовтня 2024

Вазоспазм - це раптове скорочення м'язових стінок артерії. Це призводить до звуження артерії, зменшуючи кількість крові, яка може протікати через неї.

Читати повну статтю

***

Як підвищити ефективність вентиляції легень та покращити газообмін та оксигенацію в них?

17 жовтня 2024

Діафрагмальне дихання - це тип дихальної вправи, яка допомагає зміцнити діафрагму, важливий м'яз, який допомагає дихати, оскільки на нього припадає 80% дихання. Цю дихальну вправу також іноді називають диханням животом або черевним диханням.

Читати повну статтю

***

Що таке ОВП води та як цим користуватися на користь організму?

17 жовтня 2024

Окисно-відновний потенціал (ОВП) води — це показник того, наскільки вода здатна приймати або віддавати електрони в хімічних реакціях. Простими словами, це характеристика того, чи вода більше сприяє окисленню (втрата електронів) чи відновленню (отримання електронів) речовин, які в ній розчинені.

Читати повну статтю

***

Наскільки важливий негативний фактор ОВП рідини? Статистичні дані

17 жовтня 2024

Давайте звернемося до кількох цікавих статистичних даних, які яскраво демонструють важливість такого показника, як окислювально-відновний потенціал (ОВП) рідини, що безпосередньо впливає на здоров’я та життя людини.

Читати повну статтю

***

Магія голодування. Або, особливий режим нашого організму

21 жовтня 2024

Харчовий склад та рівень калорійності є ключовими чинниками, що впливають на процес старіння та розвиток вікових захворювань. Обмеження в харчуванні стимулює метаболічні та клітинні зміни, що впливають на оксидативне пошкодження та запалення, оптимізують енергетичний обмін і підвищують клітинний захист.

Читати повну статтю

***

Декілька поширених видів голодування для ознайомлення

21 жовтня 2024

Цей вид голодування передбачає вживання лише води протягом визначеного часу. Це може бути як короткий період (24-72 години), так і триваліший (до кількох тижнів), хоча довгострокове голодування без медичного контролю може бути небезпечним.

Читати повну статтю

***

Нові деталі процесу запліднення. Як це відбувається насправді?

21 жовтня 2024

Штучний інтелект, відзначений цьогорічною Нобелівською премією, допоміг розкрити приховані деталі зустрічі сперматозоїдів і яйцеклітин на молекулярному рівні.

Читати повну статтю

***

Пребіотики проти пробіотиків: У чому різниця?

27 жовтня 2024

Пробіотики — це корисні бактерії, які мешкають в нашому організмі від природи і виконують важливу роль у травленні. Вони не лише сприяють розщепленню їжі, а й підтримують баланс мікрофлори в кишківнику. Останнім часом ринок здоров'я й медицини активно пропонує пробіотики у вигляді капсул та таблеток — їх можна приймати для нормалізації травлення та покращення функціонування шлунково-кишкового тракту. Цікаво, що в останні роки з’явився новий клас добавок — пребіотики, які позиціонуються як важливе доповнення до пробіотиків, здатне покращити їхню дію.

Читати повну статтю